خدمات
لینک های خارجی
شبکه های اجتماعی

09361698164

 

رنگ آمیزی نمای ساختمان

مراحل رنگ آمیزی نمای ساختمان در ارتفاع :

شستشوی نمای ساختمان با استفاده از روش واتر جت برای پیشگیری از پوسته شدن رنگ و بالا بردن کیفیت رنگ امیزی مرمت سطوح و نما : تراشیدن و بتونه زدن درزها و ترکها .پوشش اولیه سطوح بوسیله پرایمر (انجام توسط قلم مو یا غلطک) رنگ امیزی به روش های غلطک ،قلم مو و پیستوله (حداقل ۲ دست)

رنگ امیزی در صنعت به روش دسترسی با طناب :

رنگ امیزی صنعتی : اجرای فرآیند رنگ امیزی در کلیه نقاط غیر قابل دسترس و یا مکانهایی که امکان نصب داربست ندارند در ارتفاع به روش دسترسی با طناب مانند : رنگ امیزی تاسیسات صنعتی و پالایشگاهی ،رنگ امیزی سازه های صنعتی ،رنگ امیزی بونکرها ،رنگ امیزی سکوهای نفتی در دریا و … .

مراحل رنگ امیزی صنعتی در ارتفاع به روش راپل :

آماده سازی سطوح و پاکسازی آنها از هر نوع رسوب و زنگ زدگی برای اجرای پروسه رنگ امیزی امری اجتناب ناپذیر است .برای پاکسازی سطوح (آماده سازی بستر کار قبل از رنگ امیزی) در ابعاد کم شیوه هایی مانند برس کاری ،سمباده کاری ،سنگ زنی و … بکار گرفته میشود و در ابعاد وسیع تر از واتر جت ،واتر سندبلاست ،سندبلاست خشک و … به دلیل رسیدن به هدف های زیر استفاده می شود :تمیز کاری ،زنگ زدایی و پاکسازی جرم های بیرونی جهت رسیدن به سطح اولیه و اصلی فلز یا بتن.مضرس کردن سطوح (زبر کردن سطوح فلزی یا بتنی) جهت چسبندگی بهتر رنگ به سطح .

رنک آمیزی نمای بیرونی ساختمان

رنگ آمیزی نمای ساختمان تاثیر بسزایی در روحیه جمعی ما دارد. بهبود روحیه در ساکنین ساختمان و زیبایی شهرمان هر دو به سلیقه ی ما در نقاشی نمای ساختمان گره می خورد. ایجاد حس متفاوتی از زندگی به سادگی و با انتخاب رنگ های زیبا و رعایت اصول نقاشی امکان پذیر است.

انواع رنگ های ساختمانی جدید را بشناسید!

مواد و مصالح: آشنایی با متریال ها و مواد و مصالح مختلف به شما کمک می کند تا بهترین نوع را با توجه به شرایط خانه و فضاهایی که می خواهید از آن استفاده کنید انتخاب کنید. یکی از این متریال ها رنگ ها هستند. در حال حاضر رنگ های زیادی در بازار موجود هستند که هر کدام از آن ها می توانند کاربردهای متفاوتی داشته باشند و آشنایی با این رنگ ها می تواند شما را در انتخاب درست راهنمایی کند. این مطلب از چیدانه می خواهد شما را با انواع رنگ های ساختمانی آشنا کند پس تا انتهای این مطلب کاربردی با ما همراه باشید.

رنگ مناسب برای نقاشی نمای ساختمان

در حال حاضر مناسب ترین رنگ نمای ساختمان رنگ‌های اروپایی جوتن هستند که توسط کشور نروژ تولید می‌شود. در چند سال اخیر این رنگ‌ها شدیدا توسط نقاشان و مردمان کشورمان مورد توجه قرار گرفته‌اند. طبق تحقیقات مدل اكریلیك از تولیدات شرکت مذکور در زمینه رنگ بیش از سایر محصولات تولید شده  توسط جوتن در ایران محبوبیت داشته است البته باید به این موضوع نیز توجه داشت که رنگ تولیدی توسط کمپانی جوتن تقریبا بیش از دو برابر سایر محصولات شرکت‌های ایرانی در زمینه رنگ نما قیمت دارند.
رنگ های نما که توسط شرکت داخلی  ایران تولید می‌شوند نیز محصولات با كیفیتی هستند كه خود به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. گروه نقاشی تک بنا به درخواست مشتری در رابطه با قیمت نقاشی نمای ساختمان می تواند از گزینه های مختلف در رنگ آمیزی نمای ساختمان استفاده كند همچون رنگ های بین المللی ساندیکو ترکیه، روناس ایران، رنک ریف ایران و نیو کالر ایران با کیفیت استاندار جهانی.

رنگ آمیزی نمای ساختمان بدون داربست و به روش طناب

یکی از مهمترین قسمت های رنگ آمیزی نما انتخاب بهترین رنگ و با کیفیت ترین رنگ می باشد.

به عنوان یک مجری برای رنگ آمیزی نمای ساختمان به شما می گوییم اگر فقط بخواهید به فکر رنگ آمیزی نما باشید وبگویید نما را رنگ کردیم، ممکن است خیلی زود پشیمان شوید.

انتخاب رنگ نما باید طبق یکسری دستورالعمل ها باشد و فیلترهای مختلفی را برای انتخاب پشت سر بگذارد.پس به موارد زیر دقت نمایید.نمای ساختمان بر خلاف دیگر قسمت های ساختمان در معرض شرایطی از قبیل:مقاومت در برابر شرایط جوی باران، برف، تابش نور خورش، باد و سایر عواملی دیگر که باعث تخریب نمای ساختمان می شود.

رنگ نما باید دارای کیفیت عالی باشد که پس از اتمام رنگ آمیزی با گذشت یکسال شاهد افت کیفیت رنگ نباشیم.رنگ نما باید دارای چسبندگی لازم باشد و بعد از چسبندگی و اجرای رنگ آمیزی نما دوام لازم را داشته باشد.علاوه بر داشتن زیبایی باید یک عایق رطوبتی خوب نیز باشد.

دو مورد از نکات تکمیلی و مهم ویژگی رنگ نما

به دلیل اینکه نمای ساختمان در معرض همه شرایط جوی می باشد باید به این نکات درباره رنگ نما توجه کنیم.مقاوم برای شرایط محیطی مختلف کشور:شمال کشور و جنوب کشور عزیزمان ایران دارای شرایط آب و هوایی متفاوتی است.پس نکته حائز اهمیت در این قسمت این است که حتی المقدور به شرایط محیطی نیز توجه شود.توجه به سطح زیر رنگ برای رنگ آمیزی نمای ساختمان:اگر سطح زیر رنگ آمیزی دارای خلل و فرج زیادی باشد باید رنگ با ضخامت زیاد انتخاب شود و اگر به طور مثال سطح زیر،سیمان سفید صاف کار شده باشد ممکن است به  مرور زمان ترک های ریزی انجام شود ودر این صورت باید از رنگی که دارای خواص الاستیکی می باشد استفاده کنیم.

ویژگی خواص الاستیکی رنگ برای رنگ آمیزی نمای ساختمان

بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی نمای ساختمان رنگ های الاستیک می باشد.الاستیک به معنای کشسان و رنگ الاستیک به رنگی میگویند که خاصیت کشسانی داشته باشد.اگر رنگ دارای این خاصیت باشد می تواند در برابر رنگ ها انعطاف پذیر باشد و تا حد زیادی از نمایش ترک ها زیر سطح خودداری کند.رنگ دارای این ویژگی باید حتما با ضخامت مناسب اجرا شود تا بتواند در برابر ترک ها مقاومت کند واز همه مهمتر کسی که مجری اجرای این رنگ می باشد باید حرفه ای باشد.در آخر هم نمای مورد نظر باید تاییدیه لازم اجرای این رنگ را داشته باشد.

رنگ آمیزی نما

شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید.برای نقاشی نمای ساختمان خود برنامه ریزی کنید. زمان اجرای نقاشی نکته ای کلیدی است. بنابراین الگوی آب و هوایی محلی خود را بشناسید. زمانی را انتخاب کنید که آب و هوا خشک است یعنی باران و رطوبت کمتری وجود دارد. نقاشی برای خشک شدن به زمان نیاز دارد و به سطوحی که هنوز خشک نشده اند نزدیک نشوید.کیفیت را قربانی هزینه نکنید.

رنگ با کیفیت بهتر به این معناست که شما در طول سال تعداد دفعات کمتری رنگ آمیزی می کنید و پوشش رنگ بهتری را هم تجربه می کنید. تکنولوژی رنگ به طور چشمگیری در چند سال گذشته بهبود یافته است. امروزه رنگ ها  گارانتی طولانی تری نسبت به قبل دارند. ممکن است وسوسه شوید که در مصرف رنگ صرفه جویی کنید و با یک نام تجاری(برند) ارزان تر کار را انجام دهید

اما باید بدانید که همین مساله در درازمدت باعث بروز مشکل می شود و عوامل طبیعی مانند برف و باران، رنگ نما را خراب کرده و شما را مجبور به پرداخت هزینه مجدد برای رنگ آمیزی می کند.در تعیین قیمت نقاشی نمای ساختمان متراژ و سادگی یا پیچیدگی نما کاملاً موثر است. هرگز فراموش نکنید که کار ارزان قیمت به معنای کیفیت مناسب نیست.

سنباده زدن و شستن سطوح رنگ آمیزی روی سطح کثیف یا ناصاف به خوبی صورت نمی گیرد پس مطمئن شوید که سطوح تان به طور کامل تمیز  و صاف است. پس از شستشوی نمای ساختمان اجازه دهید که سطح کاملاً خشک شود و بعد از آن سنباده بزنید. خیلی خوب سنباده بکشید و اگر نیاز است سطوح ناصاف را با ابزارهای لازم بتراشید تا سطحی یکدست برای ادامه نقاشی آماده شود.

رنگ کردن قاب چوبی پوسیده بی فایده است.چوب پوسیده بی ارزش ترین چیز برای رنگ کردن است. در برخورد با این موارد دو راه پیش رو دارید: راه اول این است که آن قطعه را تعویض کنید. راه دوم هم این است که با سفت کننده چوب، بخش های خراب را درست کنید.

۶نکته که باید درباره نقاشی نمای بیرون ساختمان بدانید!!

رنگ آمیزی نما

شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید.

برای نقاشی نمای ساختمان خود برنامه ریزی کنید. زمان اجرای نقاشی نکته ای کلیدی است. بنابراین الگوی آب و هوایی محلی خود را بشناسید. زمانی را انتخاب کنید که آب و هوا خشک است یعنی باران و رطوبت کمتری وجود دارد. نقاشی برای خشک شدن به زمان نیاز دارد و به سطوحی که هنوز خشک نشده اند نزدیک نشوید.

بیشتر بدانید

کیفیت را قربانی هزینه نکنید.

رنگ با کیفیت بهتر به این معناست که شما در طول سال تعداد دفعات کمتری رنگ آمیزی می کنید و پوشش رنگ بهتری را هم تجربه می کنید. تکنولوژی رنگ به طور چشمگیری در چند سال گذشته بهبود یافته است. امروزه رنگ ها گارانتی طولانی تری نسبت به قبل دارند. ممکن است وسوسه شوید که در مصرف رنگ صرفه جویی کنید و با یک نام تجاری(برند) ارزان تر کار را انجام دهید اما باید بدانید که همین مساله در درازمدت باعث بروز مشکل می شود .

بیشتر بدانید

سنباده زدن و شستن سطوح

رنگ آمیزی روی سطح کثیف یا ناصاف به خوبی صورت نمی گیرد پس مطمئن شوید که سطوح تان به طور کامل تمیز و صاف است. پس از شستشو اجازه دهید که سطح کاملاً خشک شود و بعد از آن سنباده بزنید. خیلی خوب سنباده بکشید و اگر نیاز است سطوح ناصاف را با ابزارهای لازم بتراشید تا سطحی یکدست برای ادامه نقاشی آماده شود.

بیشتر بدانید

بتونه کاری کنید.

قاعده کلی این است که همیشه از بتونه خوب استفاده کنید. بعد از آن سنباده بزنید و سپس رنگ آمیزی را شروع کنید. این قاعده هنوز هم خوب است و می توانید آن را دنبال کنید اما تکنولوژی های جدید رنگ آمیزی، رنگ و بتونه را با هم ترکیب کرده و به یک محصول تبدیل کرده است و تولید کنندگان ادعا می کنند که تعداد دفعات رنگ کردن دیوارها برای پوشش سطح را کاهش داده اند. این نوع از رنگ گران تر هستند اما در مقابل مقایسه با خرید جداگانه بتونه و رنگ به صرفه به نظر می رسند.

بیشتر بدانید

از بالا به پایین رنگ کنید.

از بالا شروع کنید و در پایین کارتان را ادامه دهید. حرکت دست در جهت گرانش زمین کمک می کند تا کنترل بهتری روی کارتان داشته باشید و از اتفاقات ناخواسته جلوگیری شود.

بیشتر بدانید

کثیفی در رنگ آمیزی اجتناب ناپذیر است.

مطمئن شوید که زمین، بوته ها و هر پوشش گیاهی دیگر را در حال عملیات اجرایی بپوشانید. همچنین مبلمان، شیلنگ، کباب پز و هر چه که در فضای باز است را باید با پارچه و کاور حفاظت کنید.

بیشتر بدانید