خدمات
لینک های خارجی
شبکه های اجتماعی

09361698164

 

بلاگ

نور پردازی نمای ساختمان

  |   رنگ آمیزی نما   |   بدون دیدگاه
T

طرح نورپردازی نمای ساختمان

علاوه بر جنس و نوع مصالح به کار رفته در نمای خارجی ساختمان ها, فاکتورهای دیگری مانند نورپردازی موجب زیباتر شدن نمای ساختمان ها می شوند. مصالح به کار رفته در نمای ساختمان های مدرن در طول روز قابل مشاهده هستند و زیبایی طرح و اجرای آن ها می تواند چشم هر فردی را به خود جلب کند. اما در شب مصالح قابل مشاهده نیستند و حتی ساختمان هایی با زیباترین نمای خارجی نیز قابل تمایز با دیگر ساختمان ها نمی باشند. در اینجاست که نورپردازی اهمیت و جایگاه خود را پیدا می کند. در واقع با نورپردازی نمای ساختمان می توان زیبایی نمای خارجی ساختمان را در شب نیز به نمایش گذاشت.

نورپردازی خارجی ساختمان به صورت های مختلفی اجرا می شود. این نورپردازی ها می تواند کل و یا قسمتی از نمای ساختمان را در برگیرد. در اجرای نورپردازی باید از لامپ ها و وسایل الکترونیکی کم مصرف استفاده شود. نورپردازی می تواند برای آپارتمان های بزرگ و یا کوچک, خانه های ویلایی, منازل مسکونی و غیر مسکونی اجرا شود. تصاویر زیر نمونه هایی از ایده های مدرن و طرح های جدید نورپردازی نمای منازل مسکونی را نشان می دهد.

نورپردازی: نورپردازی نمای خارجی ساختمان یکی از مهمترین بخش های طراحی ساختمان به شمار می رود. نورپردازی علاوه بر ایجاد ظاهر خیره کننده در شب برای نمای ساختمان، حس پویایی و زنده بودن را در ساختمان ایجاد می کند و تاثیر زیادی بر زیبایی فضایی شهری نیز دارد. اصول نورپردازی نمای ساختمان در مورد همه ی ساختمان ها یکسان بوده است در این مطلب می خواهیم شما را با ۲۰ مدل نورپردازی نمای خارجی ساختمان آشنا کنیم تا با اصول نورپردازی نمای ساختمان بیشتر آشنا شوید پس با ما همراه باشید.

یکی از اشتباهات رایج نورپردازی نمای خارجی ساختمان نورانی کردن تمام بخش های ساختمان می باشد که سبب ایجاد اعتشاش بصری در نما می شود. یکی از اصول نورپردازی نمای ساختمان استفاده از نور نقطه ای به جهت تاکید بر نقاط برجسته ی نمای ساختمان می باشد تا بتواند منظره ی چشمگیری را در شهر ایجاد نماید.

 

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.