خدمات
لینک های خارجی
شبکه های اجتماعی

09361698164

 

بلاگ

شستشوی نمای ساختمان

  |   شستشو نما, شستشوی نما با طناب, شستن نما   |   2 دیدگاه ها

شستشوی نما: درخشش به ساختمان شما

 

سطوح بیرونی ساختمان کثیف می شود. رسوبات جوی ، تخلیه پرندگان و حشرات ، قارچ ها و گیاهان ، نقاشی ها و تبلیغات مهمترین عامل آلودگی نمای ساختمان است. نمای ساختمان های تجاری ، اداری ، مسکونی و تفریحی اولین بخش از ساختمان است که توسط افرادی که قصد ورود به ساختمان را دارند در نظر گرفته می شود. از این رو ، تمیز کردن نمای ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا تأثیر زیادی در بازدید کنندگان دارد و توجه آنها را به خود جلب می کند. از آنجا که استفاده از روش های سنتی برای شستشو و تمیز کردن شستشوی نما ساختمان بسیار وقت گیر و پر هزینه است ، استفاده از تجهیزات مکانیزه مانند واشر فشار بالا یک راه حل مناسب و مقرون به صرفه است. واشر فشار بالا تمام آلودگی هایی را که به سطح بسته شده اند از بین می برد.

استفاده از واشر فشار بالا صنعتی در تمیز کردن نمای ساختمان

 

شستشو و تمیز کردن نمای ساختمان با بهبود جلوه های بصری محیط ، نقش بسزایی در افزایش رضایت مشتریان و بازدید کنندگان ساختمان داشته است. البته تداوم شستشو با استفاده از دستگاههای مکانیزه و صنعتی مانند واشر فشار بالا ، نقش مهمی در حفظ نمای ساختمان دارد.

نقش شستشوی فشار متوسط صنعتی در پیشگیری از بازگرداندن فسیل فاضلاب ساختمانی

نشستن و دوام طولانی مدت آلاینده ها بر روی سطح ساختمان علاوه بر کاهش جلوه های بصری ، می تواند صدمات جدی و پرهزینه ای را به نمای ساختمان وارد کند. همچنین تابش مستقیم نور آفتاب بر روی آلاینده ها باعث چسبندگی و چسبندگی آنها می شود. این آلاینده ها که اغلب دارای خاصیت اسیدی و خورنده هستند می توانند صدمات جبران ناپذیری به سطوح وارد کنند. شستشوی منظم نمای ساختمان با از بین بردن آلاینده ها از آسیب دیدن دیوارها جلوگیری کرده و نقش مهمی در کاهش هزینه ها دارد.

مانند مردم ، ساختمانها نیز سن دارند. حتی در بهترین شرایط جوی ، گرد و غبار ، خاک و آهک جمع می شوند و با گذشت زمان ظاهر ساختمان را تغییر می دهند. غالباً تمیز نمی شود که نمای ساختمان تمیز شود و کسی متوجه شود که چطور کثیف شد. در بعضی موارد پتینه که در یک نما سنگ تراشی رشد می کند حتی می تواند ظاهر یک ساختمان را تقویت کند. بسیاری از بناهای زیبا ، قدیمی و نمادین را در شهرهای بزرگ دنیا در نظر بگیرید. اگر این ساختمانها بطور مرتب تمیز شوند ، کارت پستال بسیار متفاوت به نظر می رسید!

بنابراین این سؤال پیش می آید: چقدر و چند بار لازم است برای شستشوی نمای ساختمان

روشهای شستشوی نمای ساختمان

چهار دسته اصلی از تکنیک های تمیز کردن نما وجود دارد: “مواد شیمیایی ، غیر شیمیایی ، ساینده و مواردی که به ترکیبی از این روش ها نیاز دارند. به عنوان مثال ، اگرچه یک پروژه تمیز کردن نمای سنگ تراشی ممکن است تا حدودی با یک روش خیساندن آب غیر شیمیایی برای از بین بردن خاک و شستشوی آن موفق شود ، اما ممکن است لازم باشد این روش را با یک ماده تمیز کننده مناسب (شیمیایی) برای درمان مناطقی با لکه های سنگین تکمیل کرد. لازم به ذکر است که در مشاغل تمیز کردن نما ، “ماده شیمیایی” می تواند از مواد شوینده ملایم تا اسید سولفوریک به معنای هر چیزی باشد.

رایج ترین و پرکاربردترین روش تمیز کردن ، شستشوی با فشار است که به طور معمول غیر شیمیایی است. “ما می توانیم از بالا یا پایین شماره گیری کنیم” ، می گوید: فشار آب اعمال شده برای منفجر کردن سطح خشت از سطح آجر ، سنگ و غیره. بسته به میزان رنگ آمیزی و مواد ساختمانی زیرین ، فشار را می توان تقریباً در حدود ۲۹۰۰ پوند در هر اینچ مربع تنظیم کرد.”ما از واشر فشار آب بسیار گرم استفاده می کنیم.” “نود و هشت درصد از روش های ما فاقد مواد شیمیایی هستند ، که این مورد برای اکثر واشرهای حرفه ای است.”

راشكو می گوید: “در صورت نیاز به مواد شیمیایی ، مواد شوینده مخصوصی برای سطوح خاص وجود دارد ، خواه گرانیتی باشند ، سنگ آهک و هم گچ.” این یک تجارت بسیار بزرگ است. »بستگی به نوع سطح آن بستگی دارد. ما از پاک کننده های شیمیایی مخصوص و فشار کمتری استفاده می کنیم ، اما همان دمای بالای ۲۰۰ درجه است.” این روش به عنوان یک سیستم “نرم تمیز” با مواد شوینده شناخته شده است.

شستشوی نما بدون داربست ، شستشوی نمای ساختمان

 

نماشویی ساختمان

 

به طور کلی نماشویی با دستگاه سندبلاست(واتر سندبلاست)،واتر جت و…انجام میشود و افراد با توجه  به وضعیت ساختمان از روش های زیر برای نماشویی استفاده می کنند:استفاده از داربست برای شستن نمابه کارگیری طناب در نماشوی یاستفاده از کمربند محافظ لازم به ذکر است که نماشویی یکی از سخت ترین کارهای دنیاست زیرا علاوه بر حساسیت کار، تجربه و احتیاط لازمه کار است و افرادی که عملیات نماشویی را انجام می دهند باید دارای تخصص باشند.در روش های که ذکر شد،استفاده از داربست امنیت بالاتری نسبت به دو روش فوق دارد زیرا علاوه بر تکیه گاهی که داربست ایجاد می کند یک کمربند محافظ نیز به کار گرفته می شود تا تعادل به وسیله کمربند حفظ شود.

 

 

نماشویی با ابرو تی

 

نماشویی با ابر و تی مختص نماهایی میباشد که دارای سطوح براق و صیغلی مانند نماهای شیشه ای ،نمای فریم لس ،نمای کرتین وال ،کامپوزیت و اچ پی ال و … می باشد .در صورت انجام نشدن فرآیند شستشوی نما و یا گذشت زمان زیاد از آخرین شستشو و یا استقرار پروژه (نما) در شهر و یا منطقه ای که سرشار از آلاینده های گوناگون بوده (باران های اسیدی و … ) در اینصورت جرم به صورت رسوب سطح شیشه را پوشانیده و شیشه را کدر می کند که جهت شستشوی نمای شیشه ای اینچنینی ابتدا میبایستی سطح شیشه با اسید رقیق اسید شویی شده سپس با روش دستی ابر و طی حد اقل دو مرتبه شستشوی دستی گردد .

 

 

تجهیزات شستشوی شیشه و نما ابزارهایی مکانیزه برای شستشوی نمای ساختمان های مرتفع هستند که از طراحی و سیستمی خلاقانه برخوردار می باشند. این تجهیزات مدرن و پیشرفته عملیات دشوار و پر هزینه نظافت و شستشوی شیشه و نمای ساختمان ها را به فرآیندی آسان، مقرون به صرفه و با سطح ایمنی فوق العاده تبدیل نموده است. شیشه های ساختمان ها در ارتفاع بالا قرار گرفته و نظافت آن ها به شیوه های سنتی پر خطر، وقت گیر، دشوار، پر هزینه و مستلزم صرف انرژی زیاد است که این فرآیند با استفاده از دستگاه های نما شوی مکانیزه سهولت یافته و شیشه های قرار گرفته

 

روش های شست شوی نما

 

در نماشویی سه روش به کار گرفته میشود که به اختصار توضیح خواهیم داد:در روش اول شست شو با اب انجام میشود زیرا جرم و کثیفی زیادی وجود ندارد و با استفاده از اب، نما زیبایی خود را به دست می اورد.در روش بعدی استفاده از اب و سیلیس است که لکه ها و جرم های سخت را با ان شست شو می کنند.روش سوم که کارایی ان برای از بین بردن ماسه شسته و تمیزی گرانیت و برخی از سنگ ها می باشد ودر ان از اسید استفاده میشود و در اصطلاح به ان اسیدشویی می گویند.

 

 

شستشوی نمای ساختمان ، نماشویی عامل مهمی بر زیبایی ساختمان شماست ، معماری های نوین و پیشرو استفاده از مصالح گران قیمت و اجرای کار با هزینه بالا در نهایت یک ساختمان مجلل را می آفریند اما برای حفظ زیبایی ساختمان و ماندگاری زیبایی ساختمان در گرو تمیز نگه داشتن وشستشوی نمای ساختمان است. وجود ذرات و آلاینده ها نمای ساختمان ها را فرسوده و کدر می کند جهت شفاف کردن نمای ساختمان تنها آب (شستشوی نما )می تواند نمای گران قیمت شما را مثل روز قبل زیبا کند.

 

خدمات راپل نماشویی، شستشوی نمای ساختمان،شستشوی شیشه،شستشوی کامپوزیت ،شستشوی نمای سنگی،شستشوی نمای آجری،شستشوی برجها شستشوی دستی نما :شستشوی نمای ساختمان توسط راپل صورت میگیرد. شستشوی دستی برای سطوح صیغلی شده و درخشان مثل نمای فریم لس یا نمای شیشه ای ، نمای کامپوزیت ، نمای HPL و …که به کمک مواد سرکه صنعتی و محلول آب ، الکل و مواد شوینده اسیدی و قلیایی سطح مربوطه را با دستمال های نانو صورت پذیرمی شود.

 

 

نماشویی با آب و سیلیس

 

اگر ساختمان دارای جرم های سخت و لکه های قدیمی باشد بهتر است این روش انتخاب شود تا آثار به جای مانده از آلاینده ها به خوبی بر طرف شود. سیلیس ۲ دهم با آب و هوا ترکیب شده و با دستگاه واترجت روی نما پاشش می شود. فشار زیاد واترجت و سیلیس موجب از بین بردن لکه های سخت و جرم های قدیمی روی نما می شود. شستشوی نمای ساختمان آجر سه سانتی با سیلیس بهترین راه برای از بین بردن تیرگی های نمای ساختمان است.

 

شستشوی نمای ساختمان با  آب

 

در این شیوه تنها از فشار آب برای شستشوی نمای ساختمان استفاده می شود و نیاز به استفاده از شوینده ها و ساینده های قوی نیست. این شیوه برای از بین بردن گرد و خاک حاصل از ساخت و ساز در ساختمان های نوساز موثر است. واترجت با آب تا حدود زیادی نما را تمیز می کند ولی اگر سطوح بیش از حد کثیف باشند باید از مواد قوی برای شستشو استفاده شود.

2 دیدگاه ها